Jak nenaletět podvodníkům s pujčkami.

Každý den se setkáváme s klienty, kteří naletěli podvodníkům. Proto jsme pro Vás připravili pár základních rad a zásad jak se vyhnout podvodníkům a nepřijít zbytečně  někdy i o desetitisíce korun a nedostat se do zbytečných problémů.

Zásady jak odhalit podvodníky

1. NIKDY neplaťte žádné poplatky za poskytnutí půjčky

  • seriózní poskytovatelé půjček nevybírají žádné poplatky, ani nechtějí zaplatit cestovní, notářské případně administrativní poplatky spojené s vyřízením půjček
  • z 99.9% se jedná o podvod. Nechali jsme tam možnost, že by někdo poplatek vybral a půjčku Vám poskytl, ale ještě jsme se s tím za dobu naší dlouhé kariery v této oblasti nesetkali. Zkušenosti zhruba 1350 našich klientů, kteří většinou takto naletěli, hovoří za vše.

2. Nesepisujte žádné životní, investiční nebo jiná pojištění třetích stran před poskytnutí půjčky

  • podvodníci Vám naslibují půjčku, když sepíšete pojištění, nebo uzavřete jiné druhy smluv, které se netýkají přímo půjčky.
  • jedná se jen o zprostředkovatele těchto pojistek z kterých oni mají velké provize od nasmlouvaných firem, a samotnou půjčku Vám stejně neposkytnou a vymlouvají se na zamítnutí půjčky.
  • Vy se jen zbytečně upíšete k placení pojištění většinou na 2 roky s nemožností odstoupení od smlouvy

3. Nevolejte na čísla se zvýšeným tarifem

  • i když Vám opět budou slibovat půjčku, když zavoláte na jejich číslo začínající většinou 900,906,909 nebo 976 atd. Tyto čísla Vás budou stát např. 99kč za jednu minutu hovoru a operatoři udělají cokoliv, aby hovor co nejvíce natáhli. 
  • nový trik těchto firem je, že sice prvně zavoláte na normální číslo s běžným tarifem na kterém Vám sdělí, aby jste si zavolali na výše zmíněná čísla a jen si domluvíte osobní schůzku s poradcem, který Vám peníze přiveze ještě tentýž den. Opak je pravdou, operátorky budou hovor maximálně natahovat a půjčku Vám ve výsledku stejně neposkytnou.
  • Vždy se dívejte jestli u čísla není napsaná cena hovoru. Protože, ze zákona ČR to tyto firmy musí uvádět, nebo Vám to sdělit při telefonním hovoru.

4. Za vyplnění online formuláře na různých webových stránkách neplaťte ve formě SMS se zvýšenou cenou.  

Pokud se budete řídit těmito jednoduchými radami, možnost nechat se podvést sníží na minimum a Vy ušetříte nemalé peníze, které by šli do kapes podvodníkům.